Mladá Boleslav

Prodejna – plynařské centrum Proindustry

Plnírna plynů Propan a Propan-butan společnosti Proindustry, s.r.o. v Mladá Boleslav. Prodejní místo a plynové centrum.
Plazy – VALY 36, 293 01 Mladá Boleslav

Proindustry, s.r.o. – plynařské centrum

Plazy – VALY 36
Mladá Boleslav
293 01

Otevírací doba:

pondělí až pátek od 7:30 do 15:30 hodin

Kontakt:


Telefon: +420 606 636 999
E-mail: mladaboleslav@proindustry.cz

Mapa – plynařské centrum Proindustry:

Valy – plynařské centrum Proindustry a Mladá Boleslav

Valy (dříve též Volenovice) je malá vesnice, část obce Plazy v okrese Mladá Boleslav. Nachází se asi 1 km na severovýchod od Plaz. Vesnicí protéká Valská svodnice. Je zde evidováno 46 adres. Trvale zde žije 62 obyvatel. Valy leží v katastrálním území Plazy o výměře 3,33 km2.

Mladá Boleslav (německyJungbunzlau; v jidiš בומסלא Bumsla) je statutární město ve Středočeském kraji. Leží na levém břehu středního toku Jizery, na soutoku s říčkou Klenicí zhruba 50 km severovýchodně od Prahy, s níž je spojena dálnicí D10. Má přibližně 44 tisíc obyvatel a je stavebně srostlá se sousedním malým městem Kosmonosy. Ve městě sídlí automobilka Škoda Auto.

Ve druhé polovině 10. století založil Boleslav II. na přirozeně chráněném skalním ostrohu dřevěný hrad nazvaný Nový, resp. Mladý Boleslav. Hlavní záměr byl pravděpodobně vybudování správního střediska nově získaných území. V této době začala pod hradem na břehu Jizery vznikat osada. Koncem 13. století byl důsledkem vpádu a boji mezi panstvem hrad zcela zničen a podhradí zpustošeno.

Mladá Boleslav má přes 44 tisíc obyvatel, kromě toho do města také dojíždí přes 10 tisíc lidí za studiem i za prací, zejména v místní automobilce Škoda Auto, kde pracuje také značné množství cizinců, například PolákůUkrajincůBulharůSrbůMongolů nebo Slováků.

Mladá Boleslav je domovem několika profesionálních sportovních oddílů. Prim ve městě hrají fotbal a hokej, neboť má Boleslav zastoupení v nejvyšších soutěžích těchto sportů. Tedy tým FK Mladá Boleslav, jenž hraje své zápasy na městském stadionu Mladá Boleslav, vystavěném v 70. letech a přebudovaném na přelomu tisíciletí.

BK Mladá Boleslav, jenž patří k nejstarším sportovním oddílům na území České republiky vůbec, a který se v polovině 50. let přesunul z přírodního ledu na zimní stadion ŠKO-ENERGO Aréna. Zajímavostí je v souvislosti s hokejem 3. základní škola, známá také jako hokejová škola, která s klubem těsně spolupracuje ve výchově budoucích hokejistů.