Nymburk

Prodejna – svářecí centrum Proindustry

Svářecí centrum, prodejna a hlavní kancelářská budova Proindustry, s.r.o., Drahelická 178, 288 02 Nymburk. Poštovní a doručovací adresa společnosti. Modrý dům, na konci Nymburk, po pravé straně, směr Lysá nad Labem.
Proindustry, s.r.o., Drahelická 178, Nymburk

Proindustry, s.r.o. – svářecí centrum


Drahelická 178
Nymburk – Drahelice
288 02

Otevírací doba:

pondělí až pátek od 7:00 do 17:00 hodin

Kontakt:

Pavla Zuziaková

Telefon: +420 725 828 484
Telefon: +420 325 531 058
E-mail: nymburk@proindustry.cz

Provozovna e-shopu: www.svarecikukla.cz

Mapa svářecí centrum Proindustry:

Nymburk

Nymburk (něm. Nimburg nebo Neuenburg an der Elbe, do 19. století též Limburk) je město ve Středočeském kraji na Labi, 45 km východně od Prahy a zhruba 30 km jihovýchodně od Mladé Boleslavi. Má přibližně 15 tisíc obyvatel a rozlohu 20,54 km². Historické jádro města je městskou památkovou zónou. Královské město Nymburk vděčí za své založení Přemyslu Otakaru II. Přesné datum, kdy bylo započato s výstavbou Nymburka, však dodnes není úplně známo. V současnosti je za vznik města přijímán rok 1275.

Název Nymburk je odvozen od slova Neuenburch (latinsky Novum Castrum – Nový Hrad), král zde usadil dominikánský řád a povolal k českým osadníkům také německé a holandské kolonisty, kteří se však v průběhu staletí asimilovali mezi Čechy. Podle Hájkovy kroniky se Nymburk dříve jmenoval Svinibrod, a to z důvodu, že se zde na druhé části, dnes za Labem, pásly svině (prasata). Český jazyk převládl nad německým jazykem v 15. století po husitských válkách.

Symbolem města jsou cihlové hradby s hranolovými baštami. Původně město o ledvinovitém půdorysu obepínala linie dvou hradeb, bílé opukové a červené cihlové, společně se dvěma příkopy (zachovány dodnes coby Malé a Velké Valy). Z hradeb dnes zůstaly jen zbytky, úsek na snímku byl počátkem 20. stol. romanticky zrekonstruován, další pozůstatky zdí nalezneme v Hradební ulici. Nymburk je důležitou železniční křižovatkou s depem kolejových vozidel ČD. Důležitým výrobním podnikem je firma JDK, která vyrábí chladicí zařízení a vyváží je do celého světa, dále jedna z poboček nadnárodní společnosti Magna Exteriors & Interiors (Bohemia), zabývající se výrobou součástí pro automobilový průmysl, a již zmíněný Pivovar Nymburk. V roce 2005 v Nymburce svou první evropskou pobočku založila čínská firma Changhong, která ve zdejším výrobním závodě provádí finální montáž LCD televizorů pro celý evropský trh.