Pro domácnost

Lahve se zkapalněným plynem mají velice široký okruh použití. Hojně se využívají v průmyslových provozech (sklárny, sušárny, asfaltovny, stavebniny, výtopny či nejrůznější výrobci a sklady, kde umožnují nezávisle a hospodárně topit, vařit, svítit, chladit, grilovat, sušit, vysoušet, rozmrazovat, tavit, odlévat, opalovat, řezat, svařovat, pájet a řadu dalších, mnohdy nečekaných činností. Patří sem i pohon vysokozdvižných vozíků, v zahradnických provozech lze mj. vytápění prostřednictvím spotřebičů zkapalněných plynů využít i k souběžné produkci a regulaci množství oxidu uhličitého. Dále se široce používají v domácnostech a rekreačních objektech na vytápění a vaření. Pro svoji mobilnost (možnost rychlého přemístění topné soustavy) a snadnou obsluhu jsou mezi uživateli velice oblíbeny.

PROPAN

Pohon vysokozdvižných vozíku (VZV). Při dostupnosti se využívá též na výrobu tepla (VT) pro svoje přednosti oproti propan-butanu. Výhody propanu: v zimních měsících nezamrzá a vyhoří vždy úplně celá náplň. Předností je nulový zápach při hoření a čistotnost (nenapaluje černě hrnce na vaření). Jedinou nevýhodou je mírně vyšší cena.

 

PROPAN-BUTAN

Klasický a dobře známý propan-butan. Hojně využívaný hlavně na výrobu tepla a vaření. Výhodou je určitě nižší cena oproti čistému propanu. Nevýhodou je mírný zápach při hoření a v zimních měsících částečné zamrzání v lahvích.

Comments are closed.