Pro domácnost

PROPAN

Propan ( čistý ) má svoje přednosti oproti Propan-butanu. Výhody Propanu jsou, že v zimních měsících „nezamrzá“ a vyhoří vždy úplně celá náplň. Schopnost Propanu je se odpařovat ( hořet ) i při velmi nízkých teplotách až do -45 stupňů Celsia.
Další předností je nulový zápach při hoření a čistotnost ( nenapaluje černě hrnce či nezanáší trysky spotřebičů ). Nevýhodou je mírně vyšší cena oproti Propan-butanu a menší dostupnost v síti prodejců. Není to běžně dostupný plyn. Nevýhody ale vždy vykompenzují jeho přednosti a ekonomicky stojí provoz spotřebiče stejně jako provoz na Propan-butan. Použití Propanu do spotřebičů je plně zaměnitelné za Propan-butan bez jakýchkoli rizik či změn spotřebiče. Pro některé spotřebiče je dokonce Propan předepsán jako jediný možný palivo.

Lahve se zkapalněným plynem ( Propan ) mají velice široký okruh použití. Široce se používají v domácnostech, rekreačních objektech, karavanech a obytných vozidlech na vytápění, chlazení, vaření či grilování. Pro svoji mobilnost ( možnost rychlého přemístění topné soustavy ), snadnou obsluhu a dostupnost jsou mezi uživateli velice oblíbeny.

Cisterny s topným zkapalněným plynem ( Propan ) jsou neustále v pohybu a zásobují široký okruh objektů, které mají zásobníky ( nádrže ) a plyn využívají primárně k topení.

PROPAN-BUTAN

Klasický a dobře známý Propan-butan. Hojně využívaný hlavně na výrobu tepla ( topení ) a vaření. Výhodou je nižší cena oproti čistému Propanu a jeho dostupnost v podstatě kdekoli. Nevýhodou je mírný zápach při hoření a v zimních měsících částečné zamrzání v lahvích. Propan-butan se odpařuje ( hoří ) pouze do cca -5 stupňů Celsia.

Lahve se zkapalněným plynem ( Propan-butan ) mají velice široký okruh použití. Široce se používají v domácnostech a rekreačních objektech na vytápění, chlazení, vaření či grilování. Pro svoji mobilnost ( možnost rychlého přemístění topné soustavy ), snadnou obsluhu a dostupnost jsou mezi uživateli velice oblíbeny.

TECHNICKÝ PLYN

Technické plyny se využívají pro efektivnější výrobu, opravy, čištění, chlazení, ohřev, medicínu či laboratoře. Mezi technické plyny patří Acetylen, Kyslík, CO2, Argon, směsný plyn Argon + CO2, Dusík, Helium, Vodík, Suchý led. Vše je možné a dostupné smíchat v nejrůznějších poměrech pro potřebnou výslednou směs plynu. Dostupné v lahvích nebo cisternách stáčené do zásobníku ( nádrže ).

POTRAVINÁŘSKÝ ( GASTRO ) PLYN

Potravinářské plyny se používají pro kvalitu a trvanlivost točených a čepovaných nápojů. Směsný plyn Dusík + CO2 (nazývaný Biogon), Dusík, CO2 a další plyny míchané v nejrůznějších poměrech. Dále se používají pro balení potravin či dozrávání banánů. To jsou potravinářské ( gastro ) plyny v lahvích. Využívají hojně hospody, bary, restaurace, vinotéky.

Buďte dobří a ekonomičtí ! Dopřejte si kvalitu, která se vyplatí.

S námi vše jednoduše a kvalitně.

DOSTUPNOST

Plyny jsme již dodali do domácností z města Mladá Boleslav, Most, Náchod, Nový Jičín, Nymburk, Olomouc, Opava, Ostrava-město, Pardubice, Pelhřimov, Písek, Plzeň, Praha, Prachatice, Prostějov, Přerov, Příbram, Rakovník, Rokycany, Rychnov nad Kněžnou, Semily, Sokolov, Strakonice, Svitavy, Šumperk, Tachov, Tábor, Teplice, Trutnov, Třebíč, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem, Ústí nad Orlicí, Vsetín, Vyškov, Zlín, Znojmo, Žďár nad Sázavou, Benešov, Beroun, Blansko, Brno, Bruntál, Břeclav, Česká Lípa, České Budějovice, Český Krumlov, Děčín, Domažlice, Frýdek-Místek, Havlíčkův Brod, Hodonín, Hradec Králové, Cheb, Chomutov, Chrudim, Jablonec nad Nisou, Jeseník, Jičín, Jihlava, Jindřichův Hradec, Karlovy Vary, Karviná, Kladno, Klatovy, Kolín, Kroměříž, Kutná Hora, Liberec, Litoměřice, Louny, Mělník.