O nás

Dodavatel plynu a svářecí techniky Proindustry, s.r.o. je přední, český a dlouholetý dodavatel firem, živnostníků a domácností v několika segmentech.

Dodavatel plynu a svářecí techniky Proindustry, s.r.o. – nabízené produkty a služby:

Dodavatel plynů a svářecí techniky Proindustry, s.r.o.

PlynTechnický plyn, Propan, Propan – butan = v lahvích nebo autocisterně do zásobníku.
Svářecí technika Proindustry
Čerpací stanice
Ubytování
Autopůjčovna
Autodoprava
Kovovýroba

Dodavatel plynů a svářecí techniky Proindustry, s.r.o.

PLYN – Dodavatel plynů a svářecí techniky Proindustry, s.r.o.

Propan, Propan-butan, LPG

Energie je pro život nepostradatelná. Pohon vysokozdvižného vozíku na LPG – Propan pohonný pro VZV, stroje, rolby nebo Propan topný a Propan – butan pro vytápění, vaření, grilování, kempování, sušení či nejrůznější průmyslové a technologické aplikace a mnoho dalších činností. To je Propan nebo Propan-butan a Propan Pohonný. Propan nebo Propan-butan topný plyn v lahvích nebo autocisterně stáčený do zásobníku – nádrže a to přímo a výhradně z české rafinerie. Jednoduše jsme dodavatel kvalitních plynů.

Prodej, výkup, plnění, doprava a distribuce tlakových lahví Propan a Propan – butan přímo k zákazníkovi.

Velikosti lahví (náplně) 1 kg, 2 kg, 5 kg, 10 kg, 33 kg.

Prodej, distribuce a doprava Propanu nebo Propan – butanu autocisternou přímo k zákazníkovi.

Technický plyn Dodavatel plynů a svářecí technika Proindustry, s.r.o.

Efektivnější výroba, opravy, čištění, chlazení, ohřev, medicína či laboratoře. To jsou technické plyny. Patří sem Acetylen, Kyslík, CO2, Argon, směsný plyn Argon + CO2 (nazývaný Corgon®), , Dusík, Helium, Vodík, Suchý led. Vše je dostupné i smíchané i v nejrůznějších poměrech dle přání zákazníka. To jsou technické plyny v tlakových lahvích nebo cisternách stáčené do zásobníku (nádrže).

Prodej, výkup, doprava a distribuce tlakových lahví s technickým plynem přímo k zákazníkovi.

Prodej, distribuce a doprava technického plynu ve svazku, kontejneru, POS, nádrži, válci, kryonádobě a mnoho dalších nádobách přímo k zákazníkovi.

Prodej, distribuce a doprava technického plynu autocisternou přímo k zákazníkovi.

Potravinářský gastro plyn Dodavatel plynů a svářecí techniky Proindustry, s.r.o.

Exkluzivní kvalitu a trvanlivost točených a čepovaných nápojů zajistí potravinářský gastro plyn. Směsný plyn Dusík + CO2 ( nazývaný Biogon® ), Dusík, CO2 a další jejich směsi smíchané v nejrůznějších poměrech. Dále se používají pro balení potravin či dozrávání banánů. To jsou potravinářské gastro plyny v lahvích.

Prodej, výkup, doprava a distribuce tlakových lahví s potravinářským plynem přímo k zákazníkovi.

Speciální plyn Dodavatel plynů a svářecí techniky Proindustry, s.r.o.

Speciální plyny jsou využívány v procesech s vysokými technologickými požadavky, zejména v chemickém, petrochemickém, energetickém, automobilovém a elektrotechnickém průmyslu a při ochraně životního prostředí. Speciální plyny reprezentují to nejlepší ze světa vysoce čistých plynů, procesních a kalibračních plynných směsí, chemikálií a plynů pro elektroniku stejně jako vysoce čistých kapalných plynů.

Prodej, výkup, doprava a distribuce tlakových lahví s speciálním plynem přímo k zákazníkovi.

Prodej, distribuce a doprava speciálního plynu ve svazku, POS, nádrži, válci a mnoho dalších nádobách přímo k zákazníkovi.

Prodej, distribuce a doprava speciálních plynů cisternou přímo k zákazníkovi.

Chladivo Dodavatel plynů a svářecí techniky Proindustry, s.r.o.

Chladiva jsou využívány pro procesy chlazení, mrazení a vytápění ( tepelná čerpadla ), které se využívají v aplikacích pro potravinářství, farmacii, strojírenství, v chemické a petrochemické výrobě. Také se bez nich neobejde klimatizace v dopravních prostředcích, v obchodech, kancelářích, veřejných budovách ale i v našich domovech. Označení chladiv R134a, R1234y, R404a, R407c, R410, R438a, R449a, R452a, R513a, Opteon, Isceon, izobutan a mnoho dalších. To je chladivo.

Prodej, doprava a distribuce lahví s chladivem přímo k zákazníkovi.

Svářecí a svařovací technika www.svarecikukla.cz Dodavatel plynu a svářecí techniky Proindustry, s.r.o.

Inventory, svařovací zdroje a stroje, hořáky, svářecí kukly, rukavice, zástěry, spotřební materiál ( elektrody, wolframové elektrody, dráty MIG, dráty TIG, ocel, nerez, hliník, titan, hubice, průvlaky, redukční ventily, řezné a brusné kotouče, chemie pro svařování, kleštiny, domečky a mnoho dalšího ), ochranné pomůcky, propan-butan spotřebiče a náhradní díly ale i prodej, servis a opravy svářeček. K dispozici je také náš certifikovaný svářecí technolog k návrhu svářecí metody a veškerou pomoc při výrobě i údržbě. To je svářecí technika v Proindustry, kterou naleznete i na e-shopu www.svarecikukla.cz.

Prodej, distribuce, zásobování, doprava svářecí techniky přímo k zákazníkovi.

Čerpací stanice Proindustry Nymburk

Kvalitní pohon pro motorová vozidla – to je LPG a NAFTA ( DIESEL ) prvotřídní kvality přímo a výhradně z české rafinérie. To je kvalita na čerpací stanici Proindustry – Nymburk.

Ubytování od Proindustry

Ubytování ve stylové roubené chalupě u Tanvaldského špičáku v Jizerských horách. To je Chalupa U Jezu. Chalupa U Jezu byla v roce 2012 zrekonstruovaná. Své jméno dostala podle skutečného jezu, který se nachází hned za silnicí. Díky tomu slyšíte při usínání šum vody. To je balzám na duši lepší než ukolébavka. Prostor kolem chalupy je oplocený, proto je vhodný pro vypuštění dětí nebo zvířat. Nikam vám neutečou. Psům je vstup samozřejmě povolen.

Autopůjčovna od Proindustry

Osobní automobil nebo dodávku Vám jednoduše a kvalitně zajistíme. To je autopůjčovna najemaut.cz. Jsme tu pro Vás – služby autopůjčovny Proindustry zahrnují nejen pronájem vozů ale i všechny služby s tím spojené pro Vaše pohodlí. Půjčíte, jezdíte a o nic se nestaráte.
Díky důrazu, který klademe na kvalitu služeb a spokojenost zákazníků, se nám daří již přes deset let budovat rozsáhlou síť stálých a spokojených zákazníků. Výborná pověst a spokojený zákazník je pro nás hlavní prioritou.

Autodoprava

Autodopravu využívá společnost primárně pro vlastní účely rozvozu zboží a zajištění služeb svým zákazníkům. Disponuje více než desítkou kvalitních a spolehlivých vozů. Vlastní autopark pravidelně obnovuje a investuje do zajištění bezvadných a bezpečných služeb automobilů a jejich řidičů.

Kovovýroba

Speciální, malosériová a zakázková kovovýroba. Nejrůznější výrobky od návrhu až po realizaci výroby Vám jednoduše a kvalitně zajistíme my. To je kovovýroba speciál.

Reklamní banner společnosti. Logo firmy Proindustry. Plyny a svářecí technika.
Banner

Společnost Proindustry, s.r.o.

Produkty a služby Proindustry, s.r.o. již dodala do firem, živnostníkům a fyzickým osobám z měst Mladá Boleslav, Most, Náchod, Nový Jičín, Nymburk, Olomouc, Opava, Ostrava-město, Pardubice, Pelhřimov, Písek, Plzeň, Praha, Prachatice, Prostějov, Přerov, Příbram, Rakovník, Rokycany, Rychnov nad Kněžnou, Semily, Sokolov, Strakonice, Svitavy, Šumperk, Tachov, Tábor, Teplice, Trutnov, Třebíč, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem, Ústí nad Orlicí, Vsetín, Vyškov, Zlín, Znojmo, Žďár nad Sázavou, Benešov, Beroun, Blansko, Brno, Bruntál, Břeclav, Česká Lípa, České Budějovice, Český Krumlov, Děčín, Domažlice, Frýdek-Místek, Havlíčkův Brod, Hodonín, Hradec Králové, Cheb, Chomutov, Chrudim, Jablonec nad Nisou, Jeseník, Jičín, Jihlava, Jindřichův Hradec, Karlovy Vary, Karviná, Kladno, Klatovy, Kolín, Kroměříž, Kutná Hora, Liberec, Litoměřice, Louny, Mělník.

Výpis z obchodního rejstříku najdete zde

Výpis z živnostenského rejstříku najdete zde

Zdroje získávání plynů:
Kyslík, Dusík, Argon a další vzácné plyny:

Získávají se ze vzduchu separací. Kryogenní metodu vyvinul pro tento účel Carl von Linde před více než 100 lety. Při tomto způsobu separace se vzduch stlačí, odstraní se z něj vlhkost, mechanické nečistoty a oxid uhličitý a ochladí se na extrémně nízkou teplotu. Vzniklá kapalina se destilací rozdělí na kyslík, dusík, argon a další vzácné plyny. Dnes se používají k oddělování a čištění jednotlivých složek vzduchu i jiné fyzikální metody.

Acetylen:

Acetylen se vyrábí řízeným rozkladem karbidu vápníku v přebytku vody. Surový acetylen se poté chemicky čistí a plní do ocelových lahví a svazků, obsahujících porézní hmotu s rozpouštědlem, ve kterém je pod tlakem rozpuštěn.

Vodík:

Vodík lze získat reformováním parou z vodní páry, zemního plynu nebo z jiných lehkých uhlovodíků. Také v rafinériích a při elektrolytických procesech používaných při výrobě chlóru se tvoří plyny bohaté na vodík, z nichž lze vodík získávat. Také tyto způsoby výroby používá Linde Gas partner Proindustry, například v závodech Leuna, Buna a Bitterfeld v Německu a v rafinérii Milazzo na Sicílii.

Kapalný vodík:

Kapalný vodík se vyrábí v závodě partnera Proindustry a to Linde Gas v Ingolstadtu v Německu, což je jediný závod na zkapalňování vodíku v Německu. Vodík se zkapalňuje při teplotě -253°C a dopravuje se v kapalném stavu, čímž se sníží dopravní náklady.

Helium:

Helium se získává nejekonomičtějším způsobem ze zemního plynu. Dlouhodobé kontrakty zaručují přístup ke zdrojům zemního plynu v USA, Evropě a v Severní Africe.

Oxid uhličitý:

Oxid uhličitý lze získávat z jeho přírodních podzemních ložisek. V Répcelaku (Maďarsko), který představuje největší přírodní zdroj oxidu uhličitého v Evropě, získává náš partner Linde Gas ročně více než 100000 tun CO2. Kromě toho používá Linde Gas v jiných místech oxid uhličitý vznikající v chemickém průmyslu a čistí jej na jakost požadovanou v potravinářském průmyslu.

Plynné směsi:

Plynné směsi se připravují buď kontinuálním směšováním čistých plynů přímo na místě nebo jsou též dodávány již smíchané v ocelových lahvích. Příkladem různých plynných směsí jsou ochranné plyny Linde Gas (ochranné atmosféry) pro kovozpracující nebo pro potravinářský průmysl.

Propan, butan, směs Propan-butan:

Průmyslově se připravuje frakčním zkapalňováním ropných plynů, odpadajících při rafinaci ropy. Odděluje se také vymražováním při rafinaci zemního plynu před jeho distribucí do rozvodného systému, aby se zabránilo jeho kondenzaci v potrubích. V laboratoři jej lze připravit řadou způsobů, např.

působením jodovodíku na propanol CH3CH2CH2OH + 2 HI → CH3CH2CH3 + I2 + H2O,

případně redukcí jodpropanu (propyljodidu) zinkem ve vodném prostředíCH3CH2 CH2I + Zn + H2O → CH3CH2CH3 + Zn++ + I + OH.

Jinou možností je redukce acetonu například zinkem v koncentrované kyselině chlorovodíkové CH3COCH3 + 2 Zn + 4 HCl → CH3CH2CH3 + 2 ZnCl2 + H2O.

Jinou, málo používanou metodou, je tepelný rozklad kyseliny máselné CH3CH2CH2COOH → CH3CH2CH3 + CO2.