Plyny a svářecí technika

Plyny pro firmu

Energie je jako nástroj pro podnikání nejdůležitější. Pro vaši firmu či živnost je to základ a motor všeho od provozu až po výrobu. Právě proto je tu společnost Proindustry, která se již mnoho let zabývá velkoobchodní a maloobchodní distribucí plynů v lahvích nebo cisternách.

Veškerý plyn a energii vám s radostí zajistíme a rychle dodáme. V naší nabídce máme nepřeberné množství druhů plynů:

  • Technické plyny
  • Speciální plyny
  • Chladiva
  • Propan a Propan-butan
  • Propan pohonný pro VZV

Vždy s ohledem na zákazníka a jeho potřeby se nastaví ceny a zásobování. Samozřejmostí je zajištění dopravy plynů až přímo k zákazníkovi.

Pro více informací o produktech, cenách a našich dodavatelsko-obchodních službách, vás rádi přivítáme v prostorách naší firmy nebo nás neváhejte kontaktovat všemi dostupnými prostředky.

Fotka plnění lahví s technickým plynem

Prodej, doprava a distribuce plynů přímo k zákazníkovi.

Velikosti lahví plynů od 2 litrů do 50 litrů nebo 1,5 kg do 30 kg a 150 až 300 bar tlaku.

Propan, Propan-butan, LPG – pohonný nebo topný plyn pro firmu v lahvích nebo autocisterně

Zkapalněný ropný plyn ( zkráceně LPG ) má velice široký okruh použití. Pod označení LPG se skrývají čistý Propan nebo mix Propan-butan. Zejména Propan se hojně využívá v průmyslových provozech. Jsou jimi sklárny, sušárny, asfaltovny, stavebniny, výtopny či nejrůznější výrobci a sklady, kde umožňují nezávisle a hospodárně topit, vařit, svítit, chladit, grilovat, sušit, vysoušet, rozmrazovat, tavit, odlévat, opalovat, řezat, svařovat, pájet a řadu dalších, mnohdy nečekaných činností.

Dále se čistý Propan používá jako pohon vysokozdvižných vozíků ( Propan pohonný pro VZV ).

Propan topný najdeme také v zahradnických provozech, kde mimo jiné, se vytápění prostřednictvím spotřebičů zkapalněných plynů využívá i k souběžné produkci a regulaci množství oxidu uhličitého. Dále se Propan nebo Propan-butan široce používá v domácnostech a rekreačních objektech na vytápění a vaření. Pro svoji mobilnost ( možnost rychlého přemístění topné soustavy ) a snadnou obsluhu jsou mezi uživateli velice oblíbeny. Dostupné jsou u nás v lahvích nebo cisternách stáčené do zásobníku – nádrže.

Prodej, plnění, doprava a distribuce tlakových lahví s Propanem nebo Propan – butanem přímo k zákazníkovi. Velikosti lahví ( náplně ) plynu LPG pro firmu jsou 2 kg, 5 kg, 10 kg nebo 33 kg.

Prodej, distribuce a doprava Propanu nebo Propan-butanu cisternou přímo k zákazníkovi.

TECHNICKÉ plyny

Technické plyny se využívají pro efektivnější výrobu, opravy, čištění, chlazení, ohřev, medicínu či laboratoře. Mezi technické plyny patří Acetylen, Kyslík, CO2, Argon, směsný plyn Argon + CO2, Dusík, Helium, Vodík, Suchý led a mnoho dalších směsí plynů. Vše je možné a dostupné smíchat v nejrůznějších poměrech pro potřebnou výslednou směs plynu a potřebu zákazníka. Dostupné v lahvích nebo cisternách stáčené do zásobníku ( nádrže ).

Potravinářský GASTRO plyny

Exkluzivní kvalitu a trvanlivost točených a čepovaných nápojů zajistí potravinářský gastro plyn. Směsný plyn Dusík + CO2 ( nazývaný Biogon® ), Dusík, CO2 a další jejich směsi smíchané v nejrůznějších poměrech. Dále se používají pro balení potravin či dozrávání banánů. To jsou potravinářské gastro plyny v lahvích od Proindustry.

SPECIÁLNÍ plyny

Speciální plyny jsou využívány v procesech s vysokými technologickými požadavky, zejména v chemickém, petrochemickém, energetickém, automobilovém a elektrotechnickém průmyslu a při ochraně životního prostředí. Speciální plyny reprezentují to nejlepší ze světa vysoce čistých plynů, procesních a kalibračních plynných směsí, chemikálií a plynů pro elektroniku stejně jako vysoce čistých kapalných plynů.

 

CHLADIVA jako plyny

Chladiva jsou plyny pro procesy chlazení, mrazení a vytápění ( tepelná čerpadla ), které se využívají v aplikacích pro potravinářství, farmacii, strojírenství, v chemické a petrochemické výrobě. Také se bez nich neobejde klimatizace v dopravních prostředcích, v obchodech, kancelářích, veřejných budovách i v našich domovech. Označení chladiv R134a, R1234y, R404a, R407c, R410, R438a, R449a, R452a, R513a a mnoho dalších.

Plyny a svářecí technika