Plyny a svářecí technika

Technické plyny Linde Gas

Proindustry, s.r.o. je prodejce, distributor a dopravce technických plynů od jedničky na českém trhu – firmy Linde Gas, a.s. Nejvyšší kvalita, doprava k zákazníkovi, plyny vždy skladem, rychlé dodání. To jsou technické plyny od Proindustry.

Efektivnější výroba, opravy, čištění, chlazení, ohřev, medicína či laboratoře. To jsou technické plyny. Mezi technické plyny například patří: Acetylen, Kyslík, Argon, Dusík, CO2, směsný plyn Argon + CO2 ( nazývaný Corgon® ), Helium, Mison, Vodík, vzácné plyny, suchý led, nejrůznější chladiva a mnoho dalších plynů a jejich různých směsí. Vše je dostupné i smíchané i v nejrůznějších poměrech dle přání zákazníka. To jsou technické plyny v tlakových lahvích nebo cisternách stáčené do zásobníku ( nádrže ) zákazníka. Nabídka je samozřejmě ještě širší, záleží jen na přání zákazníka a jeho potřebách pro nejoptimálnější práci.

Prodej, distribuce a doprava technického plynu ve svazku, kontejneru, POS, nádrži, válci, kryonádobě a mnoho dalších nádobách přímo k zákazníkovi jednoduše zajistí Proindustry.

Satelit v kosmu, dokonale vyleštěné sklo, vyzrálé banány, čistá jezera. Ne každý by tyto věci spojoval s technickými plyny. Přesto se technické plyny používají na celém světě každý den, každou hodinu. Používají se mimo jiné ke svařování, pro zmrazování nebo ohřev, k průmyslovému čištění, v medicíně nebo v laboratořích. Technické plyny od Linde hrají významnou roli ve většině průmyslových aplikacích: v kovozpracujícím průmyslu a metalurgii, v chemickém průmyslu a elektrárenství, v potravinářství a v oblasti ochrany životního prostředí, ve sklářství a elektronice, ve stavebnictví a v gumárenství, ve zdravotnictví stejně tak, jako ve výzkumu a pro vědecké účely.

Plyny zlepšují kvalitu života, činí výrobu nákladově efektivnější, a tak napomáhají vytvářet jistoty pro budoucnost. A Linde Gas se k tomu snaží co nejvíce přispět.

Obrázek plynové lahve Linde Gas

Proindustry zajistí

  • Prodej, dopravu a distribuci tlakových lahví s technickými plyny přímo k zákazníkovi a to společně i třeba se svářecí technikou
  • Prodej, distribuci a dopravu technických plynů ve svazku, kontejneru, POS, nádrži, válci, kryonádobě a mnoho dalších nádobách přímo k zákazníkovi
  • Prodej, distribuci a dopravu cisternou přímo k zákazníkovi do nádrže či zásobníku

 

Historie společnosti

Historie společnosti začíná u dceřiné společnosti německého koncernu Linde. Historie koncernu se začala psát již v roce 1879, kdy Carl von Linde založil ve Wiesbadenu podnik na vývoj a výrobu chladírenských zařízení.

V průběhu 130leté historie se výrobní program postupně měnil, nicméně dominantní roli vždy představovala výroba technických plynů. Velikost podniku postupně rostla mimo jiné i spojením s firmou AGA a z původně malé lokální firmy se stal koncern světového významu. V září roku 2006 došlo ke spojení Linde a britské BOC.

V současnosti je The Linde Group přední světová plynařská a inženýrská společnost s přibližně 68 tisíci zaměstnanci ve více než 100 zemích po celém světě.

Společnost Linde zakoupila v roce 1991 v tehdejším Československu 30% akcií podniku Technoplyn, čímž vznikla společnost LINDE TECHNOPLYN a.s. V květnu 1995 se pak stala jejím jediným vlastníkem. Pokud jde o kvalitu výrobků a služeb, patří Linde Gas a.s. (změna názvu proběhla v roce 2006) mezi nejlepší v koncernu Linde, a zároveň zaujímá vedoucí postavení na českém trhu. Společnost Linde Gas a.s. investovala od roku 1991 do výroby a distribuce technických plynů v České republice více než 15 miliard Kč.

Linde Gas a.s. disponuje největší prodejní sítí technických plynů a příslušenství v České republice. Zákazníci si mohou naše výrobky koupit na více než 200 prodejních místech.

Plyny a svářecí technika